Krisztusra mutató élet

2019. május 17., címkék: egység10, amerikai reformátusok (kálvin egyházkerület), bütösi jános

Az amerikai magyar református gyülekezeteket egy részét összefogó és a Krisztus Egyesült Egyházához tartozó Kálvin Egyházkerület a május 17-i ünnepi zsinaton csatlakozott a Magyar Református Egyházhoz. Az egyház korábbi püspöke, a nyírségi származású Bütösi János személye különleges kapcsolódási pont egyházaink között.

Elhunyt dr. Bütösi János nyugalmazott püspök

2010. július 14., címkék: amerikai reformátusok (kálvin egyházkerület), amerikai egyesült államok, in memoriam, bütösi jános, In memoriam

Életének 91. évében elhunyt dr. Bütösi János nyugalmazott lelkipásztor, a Krisztus Egyesült Egyházához tartozó Kálvin Egyházkerület nyugalmazott püspöke.